PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Maruška - Chalupa Pod Chmelným vrchem

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Trasa k chalupě Maruška: Směrem od Šumperka pokračovat přes celé Velké Losiny. Na konci obce (u hřbitova) se nepokračuje směrem na Jeseník , ale odbočí se mírně doleva směrem na Bukovice. Asi po 600 m se odbočí doleva na ulici Žižkova. Na jejím konci se odbočí doprava (ulice Zadní)a pokračuje se po ní asi 300m a poté odbočit vpravo do nenápadné uličky mezi domky (je tam na rohu ukazatel Zadní 165) a po 30 metrech je již chalupa. GPS souřadnice jsou: 50° 3´5. 629´´N 17° 3´10. 770 E. Chalupa Maruška se nachází na kraji obce Velké Losiny v rovinatém údolí řeky Desné pod hlavním masivem Jeseníků v nadmořské výšce kolem 450m n.m. Je z ní výhled na nejvyšší vrcholy Jeseníků. Kolem chalupy je volná zástavba, přilehlý zcela rovinatý, udržovaný a oplocený pozemek (900m2). Chalupa je ideálním startovním bodem jak pro zimní, tak letní turistiku. Největší lyžařská střediska jsou od chalupy vzdálena od 5 do 30km. Před chalupou je možnost parkování 5 aut, vlaková a autobusová zastávka jsou vzdáleny 1,5km.
Vybavení a služby
V chalupě je přízemí zcela bezbariérové se dvěma samostatnými ložnicemi (3+2). Dále bezbariérová koupelna s WC, vanou i sprchovým koutem. V podkroví jsou také dvě samostatné ložnice (4+4), koupelna s WC a sprchovým koutem. K dispozici jsou dvě dětské postýlky a dětská židle. Přízemí tvoří dále prostorná kuchyň a velká světnice s kachlovými kamny na dřevo s teplovzdušným rozvodem tepla do všech pokojů. Keramická podlahová dlažba je temperována elektrickým podlahovým topením. V rohu světnice je také dvojpostel. V centru kuchyně je umístěna také vnitřní jednotka tepelného čerpadla (topení i chlazení). Kuchyň je velmi dobře vybavena (elektrický sporák, mikrovlnná trouba, myčka nádobí, automatická pračka, dvě ledničky, espresso na kávu, kávovar, topinkovač, přenosný el.gril). U koupacího sudu i nad vanou je elektrický zvedák pro invalidní osoby. V chalupě 5x TV, satelit, včetně wifi pokrytí internetem. Okolo chalupy je oplocený pozemek a zahradní domek s krytým posezením, pískoviště, venkovní krb pro grilování, venkovní stolní tenis, finská sauna, termální a masážní koupací sud POLAR AQUA KING finského výrobce. Jedná se o izolovaný koupací sud s termoohřevem, filtrací, vířivkou a masáží pro max. šest osob. V létě k dispozici kruhový plastový bazén průměru 3,5m s pískovou filtrací.

Pobyt se psem: Je možný

Wi-Fi Internet

Rekreace a služby v okolí
Velké Losiny V bezprostředním okolí chalupy leží zámek Velké Losiny (2km), ruční papírna Velké Losiny (1,5km), lázně Velké Losiny včetně nového termálního aquaparku - THERMEPARK. Protože chalupa leží až na okraji Velkých Losin, není zatížena hlukem spojeným s velkou návštěvností Velkých Losin v průběhu celého roku. Nejbližší potraviny a restaurace jsou od chalupy vzdáleny 1km. Lyžařská střediska: Loučná nad Desnou(www.skimapa.cz) 5km,nový skiareál v Koutech nad Desnou(www.kouty.cz)10min-9km, skiareál Přemyslov (www.skipremyslov.cz)10km, Červenohorské Sedlo(www.cervenohorskesedlo.eu) 15km, Ramzová(www.bonera.cz) 25km. Dalším pozoruhodným objektem, který se nachází v blízkosti je přečerpávací vodní elektrárna(www.dlouhe-strane.cz) Dlouhé Stráně (12km). Nejbližší větší město je Šumperk (10km) a Jeseník (35km). Velké Losiny